Kimler sanatçı olabilir?

Kimler sanatçı olabilir?

Kimler sanatçı olabilir?

Kimler sanatçı olabilir?

Herkes!

Sanatçı olmak için okullu olman şart değil.

Sanatçı olmak birinin iznine tabi değil.

Sanatçı olmak için yapman gereken tek şey sanat yapmak.Ve yaptığın şey de senin için sanat ise sen bir sanatçısın nokta.

Bunları farkettiğimde bir idrak anı yaşadım. Aslında bunların birer bahane olduğunu, kendisi de aynı durumda olan birçok başarılı sanatçı olduğunu ve asıl bunlara ragmen sanatımdan vazgeçmeyip yapacağımı yaptığımda kendimin en başarılı sanatçı versiyonunu yaşayacağımı anladım. Ve kaptım spatulayı çalışmaya daha büyük şevkle devam ettim.

Madem olanlar oluyor, biz de yapacağımızı yapalım gari!
Sanatçı olamayacağını söyleyen herşeye inat, içindeki sanatçıyı ortaya çıkarmak için Sanatçı Koçluğu sayfasına bir bak, bu online eğitim ilgini çekiyorsa eposta listeme kaydol…

Ne yapıyorum?

Sanat adına yaptığım şey malzemeleriyle oynamak. Bunu eğlenmek için yapıyorum.

Resimde beni çeken şeyin ne olduğunu düşünürken bulduğum şey bu.

Sanat ve elişi alanında birçok konuya ilgi duydum, nasıl olduğunu anlayana, kendi elimle yapıp ne çıktığını görene kadar sürdüğü için ilgim hep kendimi maymun iştahlı olmakla suçladım. Oysa hiç de öyle değilmiş… Eğlenmek için kimi doğa yürüyüşüne gider, kimi dalmaya, kimi alışverişe, kimi gece klübüne kimi fasıl dinlemeye, tiyatroya, sinemaya… say say bitmez. Ben ise sanat malzemeleriyle oynamayı seviyormuşum.

Eşim hep söyler, Pınarı boyalarıyla bir odaya koy, bir de 2 saatte bir sıcak bir fincan bitki çayı koy yanına, 4 saat hiç sesi çıkmaz.

Resim yapmak için izin aldığım günlerde 10 saat resim yapmışlığım, yine de doyamamışlığım vardır. Ve ardından kime parayla yaptırabilirsin benim bugün yaptığımı diye düşündüğümde cevap kimse. Kimse para için yapmaz, yapamaz. Ancak ben, zevk için yaparım.

İnsan eğlendiği şeyleri yapmakta hiç zorlanmıyor, yeter ki kendimize eğlenme izni verelim.

Eğlenmeyi hak etmemiz gerekmiyor. Eğlenmek için izin almamız da gerekmiyor. Eğlence, oyun bizim doğal halimiz olsa nasıl bir hayatımız olurdu? Oysa içindeki çocuğun doğal hali bu. İçindeki çocuğa bir şans vermeyi, onun nasıl oynadığını hatırlamayı dilersen eposta listeme kaydol ve bana katıl.