Motivasyon ve odaklanma

Motivasyon ve odaklanma

Motivasyon ve odaklanma

Bu konular sanatçı olarak en zorlandığım konulardı. Motivasyonum hep vardı ama biraz fazla mıydı? Bir fikir gelirdi aklıma ve ona hemen başlamazsam dünyanın sonu gelecek gibi hissederdim. Ne var ki daha onu bitirmeden bana yine böyle hissettiren başka bir fikir gelirdi aklıma, bir başka fikir daha… Balkonum bu hevesle başlanmış ve bitmemiş projelerle doluydu. Bir de üzerine almak istediğim her malzeme için beni yargılayan iç sesim… Onu susturup aldığım o cici malzemelere de dokunmaya kıyamamak…

Neyse ki internet var. Bu durumda olan başka çok sanatçı daha varmış. Fakat başkalarının olması bu durumu değiştirmiyor. Benim düşünce davranış tarzımı değiştirmem gerekiyordu, ama tam olarak ne yapacaktım?

Daha geçen seneye kadar ‘sanatçı olmak‘ çelişkiler yumağı olmakla aynı şeydi benim için. Neyse ki resim yapmak için güçlü nedenimi buldum. Kendi nedenimi bulmakla kalmadım, aynı problemle başetmekte zorlanan başka sanatçılara da aktarıyorum bunun yolunu. Sen de üretkenlik, sınırsız ilham, motivasyon, odaklanma konularını nasıl aştığımı öğrenmek istersen Sanatçı Koçluğu programıma bir bak ve eposta listeme kaydol.