Neden Sanat?

Neden Sanat?

Neden Sanat?

Şimdi sana anlatmaya gaz ve toz bulutlarından başlardım. ve yalan da olmazdı. Sanat ile hikayemiz oralara değilse bile ilk örneklerimize kadar gidiyor.

Onun yerine geleceğimiz hakkındaki vizyonumdan bahsedeceğim. Bence dünyanın büyük sorunlarının çözüldüğünü, şimdi bizim yaptığımız işlerin robotlarca yapıldığını, herkese yetecek kadar kaynak olduğunu göreceğiz. Peki o zaman ne yapıyor olacağız? Bence o zaman en büyük derdimiz kendimizi nasıl eğleyeceğimiz olacak ve sanat da bizi bu dertten kurtaracak tek şey!

Benim bu güzel vizyonuma acımasızca saldıracak kötümserler var ve hep olacak. Dünya patlayacak, çatlayacak, sen burda sanat sepet işlerindesin dediklerini duyar gibiyim. Onlara ve öyle düşünen herkese şunu soruyorum: Peki sen dünyanın patlayıp çatlamaması için ne yapıyorsun? Ben sanat yapıyorum.

Sanat yapıyorum ve insanları da sanat yapmaya davet ediyorum ki dünyada savaşları, kötü sonları düşünen ve farketmeden de olsa buna destek olan insanlar eksilsin, mutlu sonları düşünen ve bunu yaratma gayretinde olan insanlar çoğalsın.

Olay sanat yapalım mı yapmayalım mı meselesi değil. Olay bir varoluş meselesi ve ben varım nokta.

Sen de varsan eposta listeme kaydol.