Sanatçılara hayranlık duyan bir izleyici olarak kalacaktım Nasıl Sanatçı Olunur Eğitimi sayesinde kendim de üretken bir sanatçı olma yolunda ilerliyorum

Sanatçılara hayranlık duyan bir izleyici olarak kalacaktım Nasıl Sanatçı Olunur Eğitimi sayesinde kendim de üretken bir sanatçı olma yolunda ilerliyorum

Sanatçılara hayranlık duyan bir izleyici olarak kalacaktım Nasıl Sanatçı Olunur Eğitimi sayesinde kendim de üretken bir sanatçı olma yolunda ilerliyorum

Nasıl Sanatçı Olunur Eğitiminin ilk mezunlarından Meltem’i çalışmalarından başını kaldırdığı bir sırada yakaladım ve bu eğitimin hayatını nasıl değiştirdiğini kendi ağzından anlatmasını rica ettim. Söyledikleri şunlar oldu:

“Sanatın her dalını severdim, güzel şeyler üretenlere hayranlık duyardım ve kendim de bir sanatçı olmak isterdim. Ancak eğitim almamış olduğum için uzun yıllar sadece bir izleyici olarak kaldım.

Birçok farklı sanat alanında amatör çalışmalar yapmışlığım vardı. Ta ki 2010 yılında bir dergide bilimsel bitki ressamlığı hakkında bir workshop haberini aldığım güne kadar. 1 aylık o workshopta konuyla tanışmış oldum ve çok sevdim. Ancak yaşım nedeniyle çok geç kaldığımı düşünüyordum. Hayata sorumlulukların yanı sıra güzel şeyler de katmak amacıyla çeşitli zamanlarda bu konuyla ilgili kurslara katıldım. Ancak bu çabalarım hep yarım kaldı, zaten kurslar kısa süreliydi ve hayatıma katacakları konusunda emin olamadığımdan, nasıl devam edeceğimi bilemediğimden bir erteleme alışkanlığı başladı. 

Bütün bu iç engellerden Nasıl Sanatçı Olunur eğitimindeki ReBrain Yöntemi ile kurtulunca herşey değişti. Nasıl Sanatçı Olunur eğitiminin bütün egzersizlerini, ödevlerini, uygulamalarını yaptım. Ve gördüm ki, hayatımdaki sorumluluklara engel olmadan da, sevdiğim bir konuda kendimi yetiştirip geliştirebilirim. Bunun arayışına girince de bu konuyla ilgili uzun dönemli kurslar olduğunu gördüm ve onlara kayıt oldum. Şu anda iki ayrı atölyeye devam ediyorum.

Hayatımın sonuna kadar devam edeceğim, beni mutlu eden, çevreme de faydalı olacağını düşündüğüm güzel bir eğitimi kendime kazandırmış oldum.

Nasıl Sanatçı Olunur eğitiminden önce sanatla ilgili hiçbirşey yapamamak ve hep seyirci kalmak şeklindeydi durumum. Sanatla ilgili çok şey yapabileceğimi biliyordum ancak bunlar bir hobiden öteye geçemiyordu. Şu anda aldığım eğitimler hobinin ötesine geçmemi sağladı. Ancak bu eğitimleri arayıp bulmam da ‘artık çok geç’ ‘daha iyi yapanlar var’ gibi engelleyen inançlarımdan ReBrain yöntemi ile kurtulmam sayesinde oldu. Artık yapmak, öğrenmek istediklerim konusunda hiçbir zaman geç olmadığını biliyorum.

Bu eğitimi kendi potansiyelini keşfetmek isteyen herkese tavsiye ederim.”

Meltem çok güzel özetledi. Sanatla ilgili neredeyse sınırsız sayıda teknik eğitim var. Bilimsel Bitki Ressamlığı, Resim sanatının çok emek isteyen bir kolu. Sizi mutlu edecek nişi bulmak ve onu bulduğunuzda engellere takılmadan ilerlemek mutlu ve üretken bir sanat yolculuğunun ilk aşaması. Kritik önemdeki bu aşamayı deneye yanıla değil, uça uça geçmeye hazırsanız, Nasıl Sanatçı Olunur Eğitiminin yeni dönemine bekliyorum sizi. 

Meltem kendisini mutlu eden o çok sevdiği nişi 2010 yılında bulmuştu. Ancak kritik aşamayı 2019 yılında Nasıl Sanatçı Olunur Eğitimi ile geçti ve sanat yolculuğunu profesyonel seviyeye çıkarma adımlarını atmaya başladı. Siz de mutlu olacağınız alanı biliyorsanız ancak engelleriniz nedeniyle onunla uğraşmayı ertelediğiniz yıllar geçiyorsa, sizi 7 şubatta Nasıl Sanatçı Olunur Eğitiminde görmeyi diliyorum. Sadece 3 ay sonra yıllardır ertelediğiniz kararları kendiliğinden uyguladığınızı ve bundan çok keyif aldığınızı gördüğünüzde bana çok teşekkür edeceğinizden eminim.

Böyle de tevazu sahibiyim :))

İndirim bitmeden eğitime katılmak için tıklayın!