Pınar’ın Atölye Günlüğü

Pınar’ın Atölye Günlüğü

Pınar’ın Atölye Günlüğü

Resme yetenekli olduğumu öğrendiğimde 36 yaşımdaydım. Çok meraklı ve merakının peşine takılmadan duramayan bir insan olduğumdan resimle ilgili merak ettiğim herşeyi öğrenmek için bir yol buldum, denedim. Bunları paylaşmaya gelince başta biraz çekimserdim.

Ne var ki temel değerlerinden biri katkısını sunmak, yani öğrendiklerinin üzerine kendi deneyimini ekleyerek aktarmak, daha doğrusu aktarmadan duramamak olan bir insanım. ReBrain yöntemi ile tıpkı sanatçı bloklarım gibi bu konuda da tüm kısıtlayan düşüncelerimi sildiğim için, artık mesaili çalışmadığım yeni hayatımda daha çok resim yapıyorum ve resim yaparken bir yandan çekiyorum ve onları bir atölye günlüğü şeklinde yayımlıyorum.

Yaptıklarım ve paylaştıklarım daha çok resim alanında görünse de bir sanatçının konuya nasıl yaklaştığı ekseninde izlendiğinde ürettiği alan ne olursa olsun diğer sanatçıların ya da sanatçı adaylarının faydalanacağı şeyler bulması hayli olası.

Atöyle günlüklerinin ilkini paylaştım, şu anda 8 e kadar geldim.

Eğer bir sanatçı atölyesinde sanat üretirken ne düşünür, neyi neye göre yapar merak ediyorsanız, instagramda #pınarınatölyegünlüğü hashtagini takip edebilirsiniz. 

Sevgiyle,